Урачыстае адкрыццё выставы "Ганаровыя грамадзяне горада Полацка"

У апошнія дні сыходзячага года Краязнаўчы музей Полацка святкуе свой 90-гадовы юбілей. Калектыў музея не толькі прымае віншаванні і падарункі, але і робіць іх сам. У якасці падарунка палачане і госці нашага горада атрымалі новую стацыянарную выставу "Ганаровыя грамадзяне горада Полацка", урачыстае адкрыццё якой адбылося 28 снежня. У гэты дзень у адной зале музей сабраў землякоў-палачан, удастоеных пачэснага звання "Ганаровы грамадзянін горада Полацка", іх блізкіх і сяброў. Усіх гэтых людзей яднае глыбокае пачуццё любові да нашага старажытнага горада, павага да яго гісторыі.

Сярод тых, хто прыйшоў павіншаваць палачан і калектыў музея з гэтай важнай падзеяй, была Наталля Васільеўна Гуйвік, член Пастаяннай камісіі Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь, Андрэй Аляксандравіч Кузьмін, намеснік дырэктара па ідэалагічнай рабоце ААТ "Полацк-Шкловалакно" і іншыя.

У цёплай, душэўнай атмасферы сустрэліся даўнія сябры, завязаліся новыя знаёмствы. Супрацоўнікі музея спадзяюцца, што новая выстава стане запатрабаванай пляцоўкай дыялогу з мясцовай грамадскасцю.

Госці мерапрыемства. Фота А.Л. Карэйшы
Ганаровы грамадзянін г. Полацка Н.Я. Гальпяровіч. Фота А.Л. Карэйшы
Ганаровы грамадзянін г. Полацка У.С. Тачыла. Фота А.Л. Карэйшы
Музей віншуе Н.В. Гуйвік. Фота К. Смалякова Фота А.Л. Карэйшы